Tuwrocław.com: Przyjdź na konferencję – dowiesz się o zmianach dla edukacji i na rynku pracy

Konferencja we Wrocławiu będzie kolejną z cyklu spotkań organizowanych w poszczególnych regionach poświęconych wdrożeniu ram kwalifikacji.

Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszają przedstawicieli urzędów pracy, uczelni wyższych, instytucji edukacyjnych, specjalistów ds. szkoleń i rynku pracy. Podczas konferencji eksperci Instytutu oraz przedstawiciele organizacji branżowych zaprezentują założenia spójnego systemu potwierdzania kompetencji i opisywania kwalifikacji, które zdobywane są na rozmaitych poziomach wykształcenia – zachęcają organizatorzy konferencji z Instytutu Badań Edukacyjnych.

Uczestnicy dowiedzą się, jak zmieni się polski system edukacji i rynek pracy; Co to jest i jak powstaje Polska Rama Kwalifikacji; Co wdrożenie krajowych ram kwalifikacji oznacza dla polskiego rynku pracy; Co pracownicy i pracodawcy zyskają dzięki ramie?.

Program przewiduje także prezentację dobrych praktyk dbania o jakość kwalifikacji branżowych, przedstawicieli m.in. Związku Rzemiosła Polskiego i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Konferencja odbędzie się 22 kwietnia we Wrocławiu. Udział jest bezpłatny.
Więcej: LINK