Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 21/11/2012

Tradycja i innowacyjność

Związek Rzemiosła Polskiego poparł stanowisko rządowe dotyczące „Silniejszy przemysł europejski na rzecz wzrostu  i ożywienia gospodarczego- Aktualizacja komunikatu w sprawie polityki przemysłowej”. Wspiera ono ideę innowacyjności, nie zapominając o tradycyjnych zawodach i regionalnej gospodarce.

W stanowisku rządu pojawił się pogląd prezentowany często w wystąpieniach ZRP, że oprócz niewątpliwie słusznego priorytetu dotyczącego podniesienia innowacyjności i konkurencyjności gospodarki, równie mocno powinien być akcentowany problem zróżnicowania sytuacji gospodarczej w poszczególnych państwach UE poprzez danie możliwości wyboru innych dla tych krajów priorytetów w dochodzeniu do efektywnej gospodarki.

Zaakcentowano również różnorodność potrzeb europejskiego przemysłu  oraz zwrócono uwagę na właściwe podejście do tradycyjnych sektorów przemysłu. W tak sformułowanych przez rząd priorytetach widać szansę dla rozwoju sektora MŚP.

Więcej informacji w załączniku

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018