Szkolenia z rzemieślnikami. Weź skórę w swoje ręce!

Muzeum Warszawskiej Pragi wraz z Miastem Stołecznym Warszawą zapraszają do wzięcia udziału w szkoleniu warsztatowym z kaletnictwa. Szkolenie będzie prowadzone przez Państwa Renatę i Eugeniusza Dmowskich, w ich pracowni na Kamionku. Organizatorzy poszukują osób, które posiadają już podstawowe umiejętności w zakresie kaletnictwa lub zawodów pochodnych (rymarstwo, krawiectwo). 

 

Celem szkoleń jest przekazanie ich uczestnikom zanikających umiejętności, podtrzymywanie lokalnych tradycji, promocja rzemiosła oraz próba znalezienia kontynuatorów dla branż, które ich nie mają. Program szkolenia nastawiony jest na praktyczne poznanie zawodu przez uczestników poprzez przekazanie zanikających umiejętności kaletniczych.

 

Szkolenie odbędzie się w okresie od kwietnia do czerwca 2018 roku w wymiarze 60 godzin. Udział jest bezpłatny, ale po ukończeniu szkolenia, uczestnicy mają za zadanie wykonać projekt lub zadanie- np. przeprowadzenie warsztatów dla dzieci, pokaz dla mieszkańców lub wykonanie prototypu produktu. Uczestnicy otrzymają na koniec zaświadczenie o odbyciu szkolenia.

 

„ Szkolenia warsztatowe z rzemieślnikami” realizowane są w ramach projektu „Rewitalizacja – wspólna sprawa”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020.

 

Więcej:

Maciej Malinowski, koordynator szkoleń

22 518 34 09

maciej.malinowski@muzeumwarszawy.pl

 

LINK