Szkoła branżowa – przyszłość nowoczesnego biznesu – konferencja w MEN

Współpraca przedstawicieli biznesu na rzecz kształcenia zawodowego oraz zmiany w szkolnictwie branżowym i technicznym  były głównymi tematami konferencji pn. „Szkoła branżowa – przyszłość nowoczesnego biznesu” z udziałem Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej.
 
Spotkanie z udziałem wiceminister edukacji Marzena Machałek, odbyło się w poniedziałek, 22 stycznia br. w gmachu Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Sekretarz Stanu przedstawiła kierunki zmian w szkolnictwie branżowym oraz technicznym.  Marzena Machałek zaznaczyła, że w zmienianiu systemu szkolnictwa branżowego i technicznego kluczową rolę odgrywają pracodawcy. – Chcemy, aby pracodawcy razem z nami budowali szkolnictwo zawodowe. Młody człowiek musi wiedzieć, że po takiej szkole będzie miał dobrą pracę i dobre wykształcenie. Musimy też przekonać samorządowców by włączyli się w zmienianie szkolnictwa zawodowego –podkreśliła.
 
Natomiast minister Anna Zalewska przypomniała, że na początku stycznia wraz z premierem Mateuszem Morawieckim wystosowali specjalny list do pracodawców, zwracając się do nich o podjęcie działań na rzecz kształcenia zawodowego. W treści listu zachęcano do m.in. obejmowania patronatem szkół zawodowych oraz bliższej współpracy z pracodawcami przy planowaniu i realizowaniu kampanii promocyjnych adresowanych do młodych ludzi podejmujących decyzję o wyborze przyszłej ścieżki zawodowej.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Związku Rzemiosła Polskiego i regionalnych izb rzemieślniczych.

Więcej: LINK 

Zdjęcie MEN