Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 06/10/2016

Spotkanie z niemieckimi przedsiębiorcami

W poniedziałek (3 października), w ramach cyklu spotkań organizowanych przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową odbyły się kolejne rozmowy pomiędzy polskimi i niemieckimi przedsiębiorcami.
Z ramienia Związku Rzemiosła Polskiego w rozmowach uczestniczył Norbert Pruszanowski, dyrektor Zespołu Funduszy Unijnych. Stronę niemiecką reprezentowali: Andreas Gfall, dyrektor placówki „Enterprise Europe Network” w Norymberdze, Georg Haber,prezes Izby Rzemieślniczej dla Dolnej Bawarii w Regensburg oraz Toni Hinterdobler, dyrektor Izby Rzemieślniczej dla Dolnej Bawarii w Regensburg.

Goście zapoznali się ze strukturą organizacyjną rzemiosła polskiego, poznali cele i działania z jakimi mierzy się ZRP oraz regionalne izby rzemieślnicze. Na prośbę gości z Niemiec sporo  miejsca poświęcono na omówienie tematu kształcenia zawodowego w rzemiośle. Przedstawiono aktualną listę zawodów rzemieślniczych, w których odbywają się egzaminy.

 Strona niemiecka wyraziła zainteresowanie nawiązaniem bezpośredniej współpracy gospodarczej pomiędzy polskimi i niemieckimi przedsiębiorcami, przede wszystkim w branży budowlanej, drzewnej oraz sektorze zajmującym się ochroną i restauratorstwem zabytków. Omówiono także ewentualne możliwości udziału polskich firm w Międzynarodowych Tragach Rzemiosła, które co roku odbywają się w Monachium.
 

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018