Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 20/06/2012

Spotkanie UEAPME Transport Forum

18 czerwca 2012r. w Brukseli odbyło się kolejne spotkanie Forum Motoryzacyjnego UEAPME (Europejskiej Unii Rzemiosła, Małych i Średnich Przedsiębiorstw). Związek Rzemiosła Polskiego reprezentowali eksperci branżowi ds. europejskich w ramach projektu „Branże w dialogu” z branży motoryzacyjnej: Mieczysław Pamuła, Aneta Dziewanowska i reprezentujący na spotkaniu sekretarza ds. branżowych Prezes Antoni Odzimek.

W trakcie spotkania dyskutowano nad kwestiami związanymi z: rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady zmieniającego rozporządzenie Rady (EWG) nr 3821/85 w sprawie urządzeń rejestrujących stosowanych w transporcie drogowym („rozporządzenie w sprawie tachografów”); unijnym rynkiem transportu drogowego i transportu żywych zwierząt.

Podczas spotkania eksperci branżowi wywołali, ważny dla polskich przedsiębiorców, temat związany z rynkiem niehomologowanych części zamiennych do samochodów, który stanowi nieuczciwą konkurencję dla polskich zakładów samochodowych i stacji obsługi pojazdów. Poruszone zagadnienie zwróciło uwagę uczestników spotkania, w tym przewodniczącego Forum Francesco Del Boca, Prezydenta UETR (Europejska Unia Transportu Drogowego). Temat zostanie włączony do programu najbliższego spotkania UEAPME Transport Forum, zaplanowanego na jesień 2012r.

 

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018