Seminarium branżowe tym razem w Poznaniu

Poznań był dziesiątym miastem, w którym odbyło się seminarium branżowe z udziałem wiceminister edukacji Marzeny Machałek. Uczestniczyli w nim przedsiębiorcy reprezentujący branżę motoryzacyjną i mechaniczną.

Po raz kolejny wiceminister podkreśliła znaczenie pracodawców w kształceniu zawodowym. – To oni najlepiej wiedzą czego uczyć młodych ludzi oraz jak sprawić, aby absolwenci byli przygotowani do rynku pracy. Słuchamy ich głosu – podkreśliła Marzena Machałek Sekretarz Stanu w MEN. – Chcemy usłyszeć od pracodawców co należy zmienić, aby nauczanie zawodów było efektywne, co zmienić w podstawach programowych kształcenia w zawodach oraz czego wymagać od uczniów na egzaminach. To jest istotne –powiedziała..
 
Wskazała też, że wprowadzone zostało zróżnicowanie w finansowaniu kształcenia zawodowego. W 2019 roku będzie ono uzależnione od efektywności kształcenia. – Chcemy aby ponad 9 mld zł, które wydajemy teraz na kształcenie było wydawane rozsądnie – dodała.. – Dzisiaj oczywistym powinno być to, że inwestujemy w człowieka. To jest równorzędne, a nawet ważniejsze niż inwestowanie w technologię – podkreśliła wiceminister edukacji.
Więcej: LINK