Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 13/12/2012

Rzeczpospolita: Jednolity patent groźny dla firm

Parlament Europejski przyjął rozporządzenia m.in. umożliwiające wprowadzenie jednolitego patentu w 25 państwach Unii w tym w Polsce. Zdaniem przedsiębiorców może na tym stracić polska gospodarka. Resort gospodarki zapewnia, że przyjęcie rozporządzeń przez PE wcale nie oznacza, że w Polsce przepis ten musi obowiązywać.

Od początku przeciwne tej decyzji jest środowisko biznesu. Przyjęcie jednolitego paktu, pod którym podpisał się także Polska będzie zgubne przede wszystkim dla małych i średnich firm.

Zgodnie z regulacjami jednolite patenty będą obowiązywać we wszystkich 25 krajach, będą dostępne w trzech językach: angielskim, francuskim i niemieckim. Każdy przedsiębiorca będzie musiał dokładnie sprawdzać czy nie narusza czyjegoś patentu, będzie musiał ponieść koszty tłumaczenia dokumentów. Każde zgłoszenie patentu wiązać się będzie z wypełnieniem skomplikowanej dokumentacji w jednym z trzech języków.

Zachęcamy do przeczytania artykułu
Rzeczpospolita
Kamila Baranowska
12.12.2012
LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018