Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 19/03/2012

Rzeczpospolita: Firma się szkoli

Zapraszamy do lektury kolejnego artykułu promującego ideę flexicurity. Tym razem poświęconego tematyce szkolenia pracowników i ich mobilności na rynku pracy. Artykuł oraz wywiad z dyrektorem generalnym ZRP  Maciejem Prószyńskim  ukazał się w poniedziałkowym wydaniu „Rzeczpospolitej.

 „Umiejętność elastycznego dostosowywania się do zmian zachodzących na rynku jest podstawą sukcesu firmy. Zmieniają się nie tylko technologie, procesy produkcji czy materiały, ale również potrzeby klientów i ich oczekiwania. Dlatego tak ważne jest, aby być na bieżąco. Dziś nie wystarczy ukończenie dobrej szkoły czy opanowanie podstaw zawodu, niezbędne jest ciągłe zdobywanie wiedzy i podnoszenie swoich umiejętności.”

„Każdy, kto ukończył szkołę i rozpoczął życie zawodowe, już po krótkim czasie zdaje sobie sprawę, że poziom jego wiedzy i umiejętności nie jest wystarczający. Wykorzystuje się nowe technologie, inne formy organizacji pracy i zarządzania - tego wszystkiego trzeba się uczyć na bieżąco. Częściowo dzieje się to na zasadzie edukacji mimowolnej. Pracując zdobywamy doświadczenie, nowe kompetencje, rozwijamy zakres swoich umiejętności praktycznych. Chodzi jednak o bardziej skoordynowane działania, które pozwolą świadomie kształtować ścieżkę kariery” – powiedział w „Rzeczpospolitej” Maciej Prószyński.

 „Kwalifikacje pracowników i rozwój firmy - a w szerszej perspektywie rozwój gospodarczy - są ze sobą ściśle powiązane. Szkolenia i kursy zawodowe sprzyjają poszerzaniu horyzontów pracownika i zwiększają jego szansę na rynku pracy. Oprócz wiedzy rozwijają także pożądane dla firmy cechy osobowości, takie jak: innowacyjność, zaradność czy pomysłowość. Wykwalifikowani pracownicy zwiększają rentowność i konkurencyjność przedsiębiorstwa - wszak za sukcesem firmy stoją jej ludzie.”

Więcej: rp.pl
19.02.2012
LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018