Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 21/09/2016

Rzeczpospolita: Dyskusja o podatku obrotowym ruszy na nowo

„Minister finansów Paweł Szałamacha zawiesił pobór podatku od sprzedaży detalicznej w obecnej formie. To ważne dla przedsiębiorców wytyczne, jak powinni się zachować w czasie, gdy rząd będzie się spierać na argumenty z Komisją Europejską (KE) w sprawie kwestionowanego przez nią podatku handlowego” – czytamy w dzisiejszym artykule dziennika Rzeczpospolita.

– Rząd podjął słuszną decyzję. W przeciwnym razie musiałby w przyszłości dokonać zwrotu podatku wielu przedsiębiorcom, i to z karnymi odsetkami – powiedział Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan. I dodał, że – Nierespektowanie prawa europejskiego prowadziłoby do dalszego pogorszenia już i tak nie najlepszych relacji z KE.

Minister Szałamacha zapowiedział, że od 1 stycznia „będzie podatek opodatkowujący handel wielkopowierzchniowy według innej formuły".
Więcej: LINK
 

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018