Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 24/10/2016

Rezerwa w budżecie na przyszłoroczną waloryzację

Ministerstwo rodziny i pracy uspokaja, że w przyszłorocznym budżecie są zabezpieczone środki na waloryzację emerytur i rent i podniesienie ich najniższej wysokości. Na ten cel w ustawie budżetowej utworzono rezerwę. Zgodnie z obowiązującym prawem można mówić jedynie o waloryzacji wszystkich  emerytur i rent, a więc nie tylko tych wypłacanych przez ZUS, wskaźnikiem 0,73%, co kosztuje 1,4 mld zł.  Projekt ustawy zmieniającej zasady waloryzacji przewiduje dodatkowo podniesienie najniższych emerytur i rent i minimalną gwarantowaną kwotę podwyżki, co ma kosztować 1,1 mld zł.
 
Po przyjęciu przez Sejm zmiany zasad waloryzacji środki z rezerwy zostaną podzielone pomiędzy dysponentów, a Zarząd Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dokona, zgodnie z prawem budżetowym, stosownej zmiany planu finansowego Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.
 

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018