Rada Duszpasterska o przygotowaniach do Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rzemiosła

W siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego, 8 marca, odbyło się spotkanie Rady Duszpasterskiej, któremu przewodniczył Kazimierz Góralczyk, prezes Beskidzkiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości. W posiedzeniu uczestniczył krajowy duszpasterz rzemieślników ks. Krzysztof Rusiecki, który otrzymał od członków Rady podziękowania za dotychczasową opiekę duchową i działania na rzecz środowiska. 

 

Spotkanie zdominował temat  przygotowań do, już  37 Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę, której organizatorem jest Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu. Tegorocznym przesłaniem Pielgrzymki będzie „Oblubienico Ducha Świętego wspieraj Rzemiosło w służbie Ojczyzny”. Ks. Andrzej Mulka, kapelan rzemiosła nowosądeckiego, krótko omówił sanktuaria ziemi sądeckiej. Natomiast Beata Rzepiela, dyrektor Izby w Nowym Sączu przedstawiła etap  przygotowań do spotkania na Jasnej Górze. Zgodnie z programem msza święta będzie koncelebrowana przez ks. Biskupa Tarnowskiego  Andrzeja Jeża. Uczestnicy, tradycyjnie, zbiorą się przy pierwszej stacji drogi krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Po sformowaniu  procesji, nastąpi wprowadzenie Starszyzny cechowej i pocztów sztandarowych. Po mszy uczestnicy przemaszerują przed Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. 

 

Ogólnopolską Pielgrzymkę obejmie patronatem Wojewoda Małopolski, Marszałek Województwa oraz Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.

 

Krajowy Duszpasterz Rzemieślników ks. K. Rusiecki zaprosił zebranych na mszę świętą w intencji rzemieślników, która odbędzie się 29 kwietnia w kościele Św. Krzyża w Warszawie o godz. 9:00.   

 

Zdjęcia: