Puls Biznesu: Piechociński: musimy wspierać polską gospodarkę

– Trzeba nam wielkiego zbiorowego wysiłku, trzeba aby wszyscy ci, którzy żyją z gospodarki, czyli politycy i urzędnicy, pełnili wobec gospodarki funkcję służebną. Dziś najważniejszym zadaniem, nie tylko dla rządu i samorządu, ale dla wszystkich Polaków powinno być wzmacnianie i wspieranie polskiej przedsiębiorczości – apelował Minister Gospodarki na konferencji prasowej w Mielcu.

Janusz Piechociński spotkał się w Mielcu z przedsiębiorcami funkcjonującymi w miejscowej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W Polsce działa 14 Specjalnych Stref Ekonomicznych. SSE Euro-Park w Mielcu jest najstarszą strefą w Polsce, utworzona została w 1995 r. Strefa ma ponad 1,2 tys. ha i jest zlokalizowana w 20 miejscowościach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce, a także w Szczecinie. Od początku powstania strefy nakłady poniesione przez inwestorów wynoszą ponad 5,6 mld zł, a zatrudnienie przekroczyło 20 tys. osób; wydano do tej pory prawie 250 zezwoleń na prowadzenie działalności na obszarze strefy.

Minister Gospodarki zaznaczył, że znakomite funkcjonowanie mielnickiej SSE jest jednym z powodów decyzji rządu o  wydłużeniu działania SSE do 2026 roku. Z analiz gospodarczych wynika, że dzięki strefom powstają nowe miejsca pracy i inwestycje. Minister zwrócił również uwagę na istotny fakt znacznego udziału sektora MŚP w SSE. Dodał, że to właśnie firmy z tego sektora są gwarancją stabilności polskiej gospodarki.

Więcej:pb.pl
27.08.2013
PAP
LINK