Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 10/12/2012

Puls Biznesu; Nowy VAT od 1 kwietnia 2013 r.

Zgodnie z poprawką senatu nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług wejdzie w życie 1 kwietnia, a nie tak jak początkowo planowano 1 stycznia 2013 roku. Przedsiębiorcom zostaje więc nieco więcej czasu na przygotowanie się do zmian – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

Niestety wśród wielu zmian jest jedna bardzo niekorzystna dla rękodzieła, ponieważ nie będzie już na nie obwiązywać obniżona stawka VAT – 8 porc. To poważny problem, ponieważ są w naszym kraju regiony, gdzie tradycyjne rękodzieło, to jedyna dziedzina, w której można znaleźć zatrudnienie. Ceramika z Bolesławca, czy bombki ze Złotoryi są znane nie tylko w Polsce, a zakłady je produkujące dają zatrudnienie setkom osób. Teraz, przy 23 porc. Podatku VAT mogą pojawić się problemy.

Nowelizacja ustawy ma wprowadzić również zmianę terminu powstawania obowiązku podatkowego, wokół której to zmiany narosło sporo wątpliwości. Wejdzie ona jednak w życie najpóźniej, bo dopiero 1 stycznia 2014 roku.

Więcej:pb.pl
10.12.2012
Iwona Jackowska

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018