Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 08/08/2012

Puls Biznesu: Kasa już przy obrotach 1667 zł

Najmniejsze firmy mogą stanąć przed problemem zwiększenia kosztów prowadzenia działalności. Zdaniem Związku Rzemiosła Polskiego ograniczenie zwolnień z posiadania kas fiskalnych nikomu nie przyniesie korzyści.

ZRP jest przeciwny takim rozwiązaniom i stanowisko w tej sprawie przesłał do ministerstwa finansów. Zdaniem dyrektora generalnego Związku Macieja Prószyńskiego projekt, który zakłada, że limit obrotu zwalniający firmy z instalacji kas ma wynieść 20 tys. zł. nie uwzględnia uwarunkowań organizacyjnych prowadzenia działalności gospodarczej.

Zdecydowana większość mikrofim to samozatrudnieni osiągający niewielkie obroty. Jeżeli pomysł resortu finansów zostanie zrealizowany, wiele z nich po przekroczeniu w danym miesiącu przychodu w wysokości 1667 zł zostanie zmuszona do wprowadzenia kas.

Maciej Prószyński uważa pomysł za mało racjonalny obciążający również budżet, z którego współfinansuje się koszt zakupu kas przez przedsiębiorców.

Więcej: pb.pl
08.08.2012

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018