Prowadzenia działalności gosp. w innym kraju. Czat z ekspertem Komisji Europejksiej już dziś

Dziś (26 lutego) w godz. 11:00-13:00 Portal Komisji Europejskiej „Twoja Europa” i oraz sieć doradców „Twoja Europa Porady” organizują czat na Facebooku pt. „Prowadzenie działalności gospodarczej w innym kraju UE”.
 
Czat jest elementem działań związanych z obchodami 25-lecia jednolitego rynku UE. Eksperci prawni sieci „Twoja Europa Porady” podpowiedzą, w jaki sposób prowadzić firmę w innym kraju UE. 
 
Portal Twoja Europa (Your Europe – YE) jest instrumentem Komisji Europejskiej, skierowanym przede wszystkim do osób migrujących w obrębie UE. Podzielony jest na dwie sekcje tematyczne: „Obywatele” i „Przedsiębiorcy”.  YE ma za zadanie spełniać funkcję praktycznego przewodnika, z prostym, zrozumiałym językiem, zawierającym informacje istotne dla użytkowników, podkreślającym obowiązki obywateli i przedsiębiorców, przysługujące prawa oraz zawierającym ostrzeżenia i wskazówki. KE tłumaczy zawartość strony na wszystkie oficjalne języki UE. Informacje o Polsce stały się integralną częścią portalu, dzięki czemu obywatele innych państw członkowskich przed podjęciem decyzji o ewentualnej przeprowadzce do Polski otrzymali możliwość uzyskania rzetelnej i aktualnej wiedzy dotyczącej praktycznych aspektów życia w naszym kraju. Na tej samej zasadzie portal YE jest przydatny i użyteczny dla Polaków, którzy planują wyjazd do innego państwa członkowskiego UE, niezależnie od tego czy będzie to wyjazd w celu turystycznym, podjęcia pracy/studiów, założenia przedsiębiorstwa, odbycia stażu/badań naukowych czy przeniesienia się na emeryturę do innego państwa.
 
Pytania można zadawać też w języku polskim.

Platforma czatu online: LINK