Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 03/08/2012

Problem kas fiskalnych dla mikro firm powraca

Według propozycji Ministerstwa Finansów limit obrotu (zarówno dla kontynuujących działalność jak  i nowych przedsiębiorców), zwalniający firmy z instalacji kas fiskalnych ma wynosić 20 tys. zł,  zamiast dotychczasowego  40 tys. zł. Projekt  ten został negatywnie oceniony przez Związek Rzemiosła Polskiego, spowoduje bowiem, że nawet najmniejsze przedsiębiorstwa będą musiały prowadzić ewidencję sprzedaży za pomocą kas fiskalnych.

Związek Rzemiosła Polskiego wysłał w tej sprawie pismo do Ministerstwa Finansów, zwracając uwagę, że  przyjęcie takiego rozwiązania  nie przyniesie korzyści ani  przedsiębiorcom, ani   państwu z uwagi na konieczność współfinansowania  przez budżet części wydatków z tytułu zakupu kasy, szacowane na kwotę 110 mln zł.

Obowiązek instalacji kas może objąć również firmy jednoosobowe, o niewielkich przychodach, co jest nieracjonalne - w tak małych firmach  nie można oczekiwać  większych zmian obrotów.  

Stanowisko ZRP w załączniku

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018