Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 04/11/2016

Posiedzenie Rady ds. Innowacyjności

W Ministerstwie Finansów odbyło się czwarte posiedzenie Rady ds. Innowacyjności, któremu przewodniczył wicepremier Mateusz Morawiecki. Jeden z głównych celów Rady to wypracowanie wspólnych działań zwiększających konkurencyjność polskiej gospodarki w oparciu o innowacyjność.

Podczas posiedzenia omawiano Białą Księgę Innowacji – dokument, w którym zidentyfikowano bariery prowadzenia działalności innowacyjnej. W prace nad Białą Księgą zaangażowano partnerów społecznych ze środowisk biznesowych, naukowych, instytucji finansowych, organizacji pozarządowych, a także zorganizowano otwarte konsultacje on-line.
 
Część postulatów zawartych w Białej Księdze już znalazło się w przyjętej przez Sejm 6 października br. ustawie o zmianie niektórych ustaw określających warunki prowadzenia działalności innowacyjnej. W ustawie zaproponowano m.in. spójny system różnorodnych instrumentów premiujących i zachęcających do podejmowania działalności innowacyjnej, na który złoży się przede wszystkim:
Więcej: LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018