Portal tvn24.pl: To można było zrobić, mimo kryzysu

„Czasy są trudne, ale nie tragiczne. Prace nad niektórymi reformami – mimo kryzysu – można było zacząć” – oceniają eksperci, z którymi rozmawiało TVN CNBC Biznes.

„Jako takie wskazują m. in. reformę finansów publicznych, czy realne ułatwianie prowadzenia firmy. Przedsiębiorców rozczarowało przede wszystkim tempo uwalniania biznesu od barier biurokratycznych. 87 proc. z blisko dwóch tysięcy przedsiębiorców i menedżerów oceniło negatywnie działania rządu przy usuwaniu barier dla przedsiębiorczości.”

”I chociaż biznes pozytywnie ocenia dobre intencje, to podkreśla, że nie za wiele za nimi idzie.
– „Przyjazne Państwo”, ta cała akcja idzie we właściwym kierunku, ale napotyka na barierę muru administracyjnego, biurokratycznego, która wypacza najbardziej nawet światłe rzeczy. Tak jak np. „jedno okienko” stało się niewypałem, dlatego, że jest opór biurokracji – mówi Roman Rewald, z Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.”

„Lech Pilawski z PKPP Lewiatan wskazuje, więc kierunek, którym pójście sugeruje rządowi.
– To co nas czeka to przegląd zezwoleń i koncesji. To jest tak, że przepatrzenie wszystkich obszarów, w których ciągle wymagane są kolejne zaświadczenia od tych samych urzędów, a wystarczyłyby oświadczenia, częściowo to już jest wdrożone, ale w niepełnym zakresie – wylicza ekspert.”

Więcej: tvn24.pl

16.11.2009

LINK