Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 10/10/2012

Portal mg.gov.pl: Rada Ministrów przyjęła kolejny pakiet ułatwień dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy od lat narzekają na nadmierną biurokrację i skomplikowane przepisy prawa podatkowego, a także na inne bariery administracyjne w prowadzeniu działalności gospodarczej. Jednak pojawiła się pocieszająca wiadomość dla pracodawców. Na portalu Ministerstwa Gospodarki czytamy: „9 października 2012 roku Rada Ministrów, na wniosek ministra gospodarki, przyjęła 31 propozycji, które ułatwią prowadzenie działalności gospodarczej.”

„Rozwiązania te poprawią płynność finansową przedsiębiorców, ograniczą zatory płatnicze w gospodarce oraz zwiększą dyscyplinę płatniczą między firmami. Z badań MG wynika, że suma rocznych obciążeń administracyjnych wynosi ok. 2,9 proc. PKB” – czytamy dalej na portalu mg.gov.pl.

„Projekt wprowadza uproszczenia w systemie podatkowym oraz przepisy zwiększające pewność działania przedsiębiorców, dzięki jawności interpretacji wydawanych przez organy publiczne. Propozycje zmian prawa podatkowego zostały uzgodnione z Ministerstwem Finansów, zwłaszcza w odniesieniu do instytucji kosztów uzyskania przychodów, tzw. ulgi na złe długi oraz neutralności podatku VAT dla podatnika.”

„W projekcie proponujemy także dalsze ograniczanie obowiązków informacyjnych, co zdecydowanie ułatwi kontakty przedsiębiorców z organami administracji. Jest to również wyraz zaufania państwa do przedsiębiorców. Zmniejszenie obciążeń w tym zakresie ograniczy koszty dopełniania procedur administracyjnych, a tym samym koszty wykonywania działalności gospodarczej w Polsce”

Więcej informacji: mg.gov.pl
09.10.2012
LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018