Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 02/06/2017

Kontrowersje wokół małego ZUS - Ekspert ZRP w Polskim Radio 24

1 czerwca w  programie Kapitał i Praca w Polskim Radiu 24 zaproszeni goście rozmawiali o małym zusie. Z ramienia Związku Rzemiosła Polskiego w audycji uczestniczyła Bogna Nowak-Turowiecka, ekspert ds. ubezpieczeń społecznych.
Ministerstwo Rozwoju planuje obniżenie składek ZUS i na Fundusz Pracy dla najmniejszych firm. Miałyby być one niższe dla tych przedsiębiorców, których miesięczny przychód nie przekracza 5 tys. złotych.

Zdaniem Bogny Nowak-Turowieckiej to pomysł niedopracowany. Ekspertka podkreśliła, że jest za obniżeniem kosztów, ale trzeba pamiętać o tym, że coś dzieje się kosztem czegoś innego i ktoś będzie musiał za to zapłacić. – Tak radykalne obniżenie i wyrzucenie z systemu pewnej grupy przedsiębiorców jest dla nas nie do przyjęcia. Zapłacenie takiej składki, w proponowanych  przepisach, budzi szereg wątpliwości. Wykluczeni zostaliby też podatnicy z tzw. karty podatkowej – wskazywała.

Jak wskazywał Łukasz Kozłowski, (Pracodawcy RP), mikroprzedsiębiorcy po wprowadzeniu projektu, nie otrzymaliby prawie żadnej emerytury i nie uzyskaliby też prawa do emerytury minimalnej. – Byliby raczej klientami pomocy społecznej, otrzymywaliby świadczenia z tego tytułu.
Gospodarzem programu była Anna Grabowska.
Więcej w nagraniu: LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018