Polska: Jarmark Dominikański: Dni, które znów przyciągną do Gdańska tłumy gości

„Ponad tysiąc stoisk, kilkuset rzemieślników, artystów i kolekcjonerów, a do tego koncerty plenerowe, parady i masa innych atrakcji. W samym sercu Gdańska już za kilkanaście dni rozpocznie się doroczny Jarmark św. Dominika. Będzie trwał od 25 lipca do 16 sierpnia.”

 

„Przez 23 dni turyści z Polski i całej Europy będą bawić się, a do tego podziwiać i kupować m.in. tradycyjne wyroby rodzimego rzemiosła. Na stoiskach w tym roku zdecydowanie będzie królował bursztyn bałtycki, a także rękodzieło i antyki. Na pewno nie zabraknie też pamiątek z Gdańska i zabawek dla dzieci. –Każdego roku staramy się uatrakcyjnić to wydarzenie, na którym pojawia się nawet kilkaset tysięcy osób dziennie – mówi Andrzej Spiker, prezes Międzynarodowych Targów Gdańskich.” – czytamy w dzienniku Polska.

 

„Podczas imprezy tradycyjnie już organizowane jest Święto Chleba, Chrzest Drukarza, Dzień Rycerstwa i Dzień Sportu. Na czas imprezy, na Długim Targu, stanie Altana Artystów. Największą nowością tego roku z pewnością stanie się Dzień Esperanta. W związku z obchodzoną w tym roku 150 rocznicą urodzin Ludwika Zamenhofa odbędą się pokazowe lekcje, happeningi i koncerty w tym języku.”

 

„Ciekawym wydarzeniem kulturalnym będzie z pewnością „Z pamiętnika dwudziestolatki (1989-2009)”. To niezwykła podróż sentymentalna przez lata, której towarzyszyć mają przeboje ostatniego 20-lecia, scenki rodzajowe z przeszłości i gadżety z epoki.”

 

„Od 25 lipca przez trzy tygodnie ma być odgrywany hejnał Jarmarku św. Dominika. Każdego dnia o godz. 12,12 będzie można usłyszeć charakterystyczny dźwięk trąbki, unoszący się przed Ratuszem Głównego Miasta.”

 

„Na ulicach turyści i mieszkańcy Trójmiasta spotkają mieszczki w stylizowanych XVI-wiecznych strojach i krzykaczy, zapowiadających ciekawe imprezy.”

 

Kamila Grzenkowska
Polska