Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 25/01/2010

Polska Gazeta Wrocławska: O tych, co czyszczą i linują kominy we Wrocławiu

„Zawsze na czarno, z dwurzędową marynarką na 13 guzików, cylindrem i szczotkami na ramieniu. Dlaczego ludzie łapią kominiarza za guzik, kto wymyślił mu nakrycie głowy i do czego służy graca naramienna - pisze Anna Gabińska.”

„Godzina 8.00, mistrz Tomasz Konecki i czeladnik Jacek Jędrzejczyk czekają na nas w siedzibie Spółdzielni Usług Kominiarskich Florian przy ul. Lubuskiej. - Boczna Zaporoskiej, za rzędem blaszanych garaży - tłumaczą4dy przesuwamy spotkanie na 8.30, to już nie we Florianie. Jest sobota, ale trwa okres grzewczy - pracuje się teraz 6 dni w tygodniu aż do wiosny. Zatem możemy zobaczyć, co robią kominiarze na dachu, ale skoro dotrzemy pół godziny później, to już spotkamy się przy al. Hallera.”

„Poniemieckie trzypiętrowe szeregówki z zabawną płaskorzeźbą w kwadracie nad drzwiami każdej klatki schodowej (dąb z żołędziami, sarenka). Lodowe sople na kablach anten. Nikogo łatwiej się nie wypatrzy niż kominiarza w pracy na śniegu. Tomasz Konecki wychodzi po nas przed bramę, bo kolega już krąży po schodach i puka po sąsiadach. - Pod dziewiątką nikogo nie ma, pod dziesiątką też - obwieszcza Jacek Jędrzejczyk.”

Więcej: gazetawroclawska.pl
Anna Gabińska
22.01.2010

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018