Polska Dziennik Zachodni: Recepta na kryzys

W „Polsce Dzienniku Zachodnim” czytamy, że gdyby każda europejska firma z sektora MŚP utworzyła by tylko jedno miejsce pracy problem bezrobocia przestałby właściwie istnieć.  W tych firmach tkwi olbrzymi potencjał oraz zdolność do przetrzymywania kryzysu, co tłumaczy w gazecie prof. Jan Klimek, wiceprezes Związku Rzemiosła Polskiego.
 
– Rzemieślników zawsze ratują dwie rzeczy: kwalifikacje i jakość-mówi prof. Jan Klimek. -Już dwadzieścia lat temu mówiłem kolegom, że pokonają konkurencję nie tylko ceną, ale przede wszystkim wysoką jakością. I to się sprawdziło. Polska przeszła liczne przemiany w tym okresie, a na rynku przetrwali przede wszystkim ci, którzy oferowali dobry towar i usługę za rozsądną cenę. Klienci nadal mają do nich zaufanie, cenią ich i to jest kapitał nie do przecenienia

Trzeba jednak pamiętać, że dziś mierzymy się z konkurencją nie tylko lokalną, ale i europejską, a nawet globalną. Warto więc na obecny kryzys spojrzeć z innej… dobrej strony. Czas, kiedy potencjalni konkurenci-również na zagranicznych rynkach – myślą głównie o tym, jak przetrwać ciężkie chwile, może być idealnym momentem dla rozwoju biznesu. – W swej działalności musimy kłaść silny nacisk na innowacje bo kto się nie rozwija, ten zapewne nie pokona konkurencji – mówi prof. Jan Klimek.

Więcej: Polska Dziennik Zachodni
13.05.2013
Mariusz Urbanke