Podłogi i Ściany: Mistrzostwa parkieciarzy

„Już po raz szósty stanęli w szranki młodzi parkieciarze, by walczyć o laur zwycięstwa w najlepszym układaniu parkietu” – czytamy w gazecie branżowej „Podłogi i Ściany”.

 

„Organizatorem Mistrzostw było Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy, natomiast patronat nad imprezą objął Związek Rzemiosła Polskiego.”

 

„Do Warszawy w dniach 6-7 listopada br., gdzie odbywały się zawody, zjechali zawodnicy i ich opiekunowie, firmy wspierające OSR parkieciarze oraz liczni zaproszeni goście. Konkurs Młodych Parkieciarzy odbywa się w Polsce co dwa lata, a zwycięzca zawodów bierze udział w Europejskich Mistrzostwach Młodych Parkieciarzy organizowanych w różnych krajach Europy. W 2010 roku organizatorem Europejskich Mistrzostw Młodych Parkieciarzy będzie Polska, więc tym bardziej zależało zarówno organizatorom, jak i zawodnikom, by zwyciężył najlepszy z najlepszych.”

 

„Do zawodów stanęło dziesięciu zawodników w wieku do 23 lat. Zadanie konkursowe polegało na ułożeniu i przyklejeniu na płycie wzoru o wielkości 1.049×1.049 mm oraz jego szlifowaniu i olejowaniu. Projekt konkursowy, opracowany przez organizatorów wydawał się z pozoru prosty, jednak jak się później okazało, sprawił jednak sporo problemów.”

 

01.12.2009
Bożena Kuczyńska-Ciochocka