O „Dialogu społecznym a otoczeniu regulacyjnym” w siedzibie ZRP

14 grudnia w Pałacu Chodkiewiczów, siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego odbyła się konferencja „Dialog społeczny a otoczenie regulacyjne”. Wśród przybyłych gości pojawił się m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Wójcik oraz Katarzyna Łażewska, dyrektor biura Rady Dialogu Społecznego.

 

Moderatorem konferencji był prof. Jan Klimek, wiceprezes ZRP. Gospodarz spotkania, Jan Gogolewski.prezes Związku Rzemiosła Polskiego, wiceprzewodniczący Rady Dialogu Społecznego, witając gości podkreślił, że takie spotkania jak to, związane z dialogiem społecznym są ważne dla środowiska. Trudno jest dzisiaj funkcjonować bez dialogu społecznego, ponieważ ma on ogromny wpływ na stanowienie prawa w każdej dziedzinie życia, także przedsiębiorczości. Wierzę, że nasze działania, w zakresie dialogu, podejmowane zarówno na poziomie krajowym jak i regionalnym przyczynią się do wzmocnienia rangi rzemiosła.

 

– Prywatnie bardzo żałuje, że w Polsce nie ma samorządu gospodarczego, jako zdecentralizowanej formy administracji publicznej, powiedział sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Michał Wójcik. –  Jeżeli dojdzie do wznowienia prac nad stworzeniem samorządu będę się starał wspierać środowisko rzemieślnicze w tym zakresie – powiedział wiceminister. 

 

Podsumowując konferencję prof. Jan Klimek podkreślił, że aby funkcjonowała współpraca między samorządem terytorialnym a gospodarczym musi zaistnieć współpraca między cechami i izbami rzemiosła. I to my musimy wiedzieć czego chcemy i potrzebujemy – powiedział.

 

Więcej: LINK

Prezentacja 1: LINK

Prezentacja 2: LINK

Prezentacja 3: LINK
Prezentacja 4: LINK
Prezentacja 5: LINK
Prezentacja 6: LINK