Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 15/09/2016

Nowe kryteria dla sektora usług dla biznesu

Obradujący w Krakowie Komitet Monitorujący Program Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) zatwierdził m.in. kryteria wyboru projektów w konkursie służącym rozwojowi kadr dla sektora usług dla biznesu: np. BPO (outsourcing procesów biznesowych), SSC (centra usług wspólnych) oraz IT (usługi informatyczne).

Jak powiedział wiceminister Paweł  Chorąży - Działania w Programie Wiedza Edukacja Rozwój umożliwią z jednej strony powiązanie procesu kształcenia na uczelniach z realnymi potrzebami pracodawców i rynku pracy, zaś z drugiej przyczynią się do bardziej zrównoważonego terytorialnie rozwoju sektora tego typu usług, również poza głównymi ośrodkami miejskim.

Konkurs w PO WER, który ogłoszony zostanie w marcu 2017 r. przyczyni się m.in. do rozwoju i aktywizacji mniejszych miast, posiadających potencjał rozwojowy dla tworzenia warunków sprzyjających lokowaniu na ich obszarze usług dla biznesu.

Podczas posiedzenia zostały również przyjęte Plany Działań na 2017 r. m. in. w obszarze rynku pracy, edukacji, szkolnictwa wyższego, sprawiedliwości, zdrowia, adaptacyjności oraz ekonomii społecznej. Przyjęcie Planów Działania na 2017 r. już we wrześniu br. stanowi jeden z elementów realizacji Planu działań na rzecz zwiększenia efektywności i przyśpieszenia realizacji programów w ramach Umowy Partnerstwa 2014-2020.
Więcej: LINK
 

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018