Nowa impreza promująca polskie mięso

Podczas tradycyjnych poznańskich obchodów imienin Św. Marcina 11 listopada obędzie się, jak co roku, festyn  „Imieniny ulicy Św. Marcina”. W ramach uroczystości Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP oraz Wielkopolska Izba Rzemieślnicza zorganizują imprezę „Gęsina na imieninach”, która będzie promować gęsie mięso polskich producentów.

Podczas wydarzenia odbędą się prezentacje kulinarne prowadzone przez zawodowych kucharzy, połączone z degustacjami, rozmowy z ekspertami w tematyce zdrowego żywienia, atrakcje artystyczne, oraz zabawy dla najmłodszych. Nie zabraknie także znanego już ze „Świętomięsa” oraz innych imprez organizowanych prze SRiW RP „Kotła Obfitości”, z którego będzie można tym razem spróbować przysmaków z mięsa gęsiego.

Organizatorzy akcji promującej polskich producentów gęsiny włączą się również w przygotowanie „Korowodu Świętomarcińskiego”, a wydarzenie będzie relacjonowane przez Telewizję Regionalną z Poznania, oraz liczne media, które zawsze przyciągają poznańskie obchody imienin Św. Marcina 11.

Do współpracy w organizowaniu imprezy SRiW RP, WIR oraz Związek Rzemiosła Polskiego, współorganizator wydarzenia serdecznie zapraszają regionalnych producentów mięsa drobiowego. Wszystkich, którzy mają ochotę zapoznać się z informacjami o gęsinie oraz skosztować przysmaków z mięsa drobiowego serdecznie zapraszamy 11 do Poznania.

Więcej informacji w załączniku