Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 03/09/2012

Niespójności w listach zawodów to poważny problem

Prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik zwrócił się do Jacka Męciny, sekretarza stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej z prośbą o interwencję w sprawie niespójności klasyfikacji zawodów i specjalności rynku pracy z klasyfikacją szkolnictwa zawodowego, w kontekście ustalenia przez poszczególnych wojewodów list zawodów, w których może być dokonywana refundacja wynagrodzeń oraz składek na ubezpieczenie społeczne.

W niektórych województwach nowe zawody szkolne nie znalazły się na listach zawodów refundowanych, pomimo opinii Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, że znaleźć się na nich powinny. Konsekwencją niespójnych klasyfikacji może być brak możliwości podpisania przez pracodawcę z OHP umowy o refundację.

Zaistniałą sytuacja budzi w środowisku pracodawców szkolących niepokój . Biorąc pod uwagę napięcia  na rynku pracy, niezbędne są działania i decyzje, które uporządkują przedstawiony przez ZRP problem.

Pismo ZRP


Odpowiedź na interpelację poselską

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018