Nie ma odwrotu od cyfrowej transformacji

Firmy powinny zrozumieć, że w dzisiejszych realiach rynkowych, aby skuteczniej walczyć o rynek, trzeba postawić na technologie cyfrowe.

W Polsce w tym przykładzie jest wiele do zrobienia. Słabo prezentuje się też korzystanie z możliwości chmury i innych technologicznych udogodnień. Wielu przedsiębiorców wciąż nie zdaje sobie prawy jak znaczne ułatwienia tkwią w tego rodzaju innowacjach.

Sposobem na usprawnienie i przyspieszenie procesów biznesowych w firmie jest archiwizacja dokumentów elektronicznych.

Umożliwia nie tylko zaoszczędzenie czasu nawet o 30–50 proc., ale to także ograniczenie wydatków. Problem przetwarzania faktur w formie papierowej, a co za tym idzie także ich drukowania, przechowywania i archiwizowania, rozwiązują wersje elektroniczne.

Można je rozesłać praktycznie bez kosztów, jednym kliknięciem, a następnie sprawdzać online status ich odbioru. Znika konieczność organizacji fizycznego miejsca, w którym są one przechowywane.

Coraz częściej oprogramowanie dla biznesu może być dostarczane właśnie w modelu chmury. Firmy, które mają obawy związane z przechowywaniem danych u zewnętrznego dostawcy, mogą wybrać model chmury hybrydowej.  Zainteresowanie stale rośnie, ponieważ programy w chmurze są kosztem operacyjnym, mogą być dostosowywane do wymagań klienta, można je szybko uruchamiać i korzystać w każdym miejscu i czasie dzięki dostępowi online.

Link: http://archiwum.rp.pl/artykul/1384578-Przed-cyfrowa–rewolucja-nie-ma-odwrotu.html

(Grafika Google)