„Monografia Rzemiosła” na 80-lecie Związku Rzemiosła Polskiego

W 2013 roku Związek Rzemiosła Polskiego obchodzi 80-lecie istnienia. Jubileusz stał się okazją do przygotowana obszernej publikacji pt. „Monografia Rzemiosła”.

Związek wraz z regionalnymi, lokalnymi i branżowymi organizacjami rzemiosła – 28 izbami, 478 cechami oraz 180 spółdzielniami – tworzy największą i najstarszą strukturę samorządu gospodarczego w Polsce. Skupia około 300 tys. mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Od 2001 roku ZRP posiada status reprezentatywnej organizacji pracodawców. W pięknie wydanej „Monografii Rzemiosła” można znaleźć ciekawe informacje o Związku i jego regionalnych organizacjach, szczegółową historię powstawania rzemiosła w Polsce oraz unikalne fotografie rzemieślniczych dokumentów i warsztatów. Publikacja zawiera także informacje o firmach, zrzeszonych w naszych cechach. Klienci mogą polegać na ich rzetelności i profesjonalizmie, ponieważ prowadzą je rzemieślnicy pasjonaci wykonujący swój zawód z poszanowaniem tradycji i otwarciem na nowoczesne rozwiązania.

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją, która jest dostępna w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie przy ulicy Miodowej 14.