Money.pl: Firmę założysz przez bankowość elektroniczną. Umowa PKO BP z Ministerstwem Rozwoju

Klienci PKO BP będą mogli kilkoma kliknięciami przez system bankowości elektronicznej PKO BP (iPKO) zarejestrować firmę w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Nie będzie potrzeby wypełniania dokumentów i składania ich w oddzielnych instytucjach. Wszystko to za sprawą umowy podpisanej między Ministerstwem Rozwoju a bankiem. Jednocześnie z wnioskiem zakładane będzie konto firmowe- podaje portal Money.pl. 

 

Do tej pory aby zarejestrować działalności gospodarczą w CEIDG trzeba było osobiście złożyć wniosek w urzędzie gminy. Elektroniczna rejestracja za pomocą strony CEIDG z wykorzystaniem profilu zaufanego wciąż nie cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na brak zdalnej identyfikacji. 

 

Bank podkreślił, że usługa, którą ministerstwo przygotowało razem z PKO Bankiem Polskim i kolejnymi bankami, pozwoli ułatwić i przyspieszyć obsługę przedsiębiorców online tak, aby w najbliższych latach większość firm w Polsce była zakładana i prowadzona cyfrowo- czytamy na stronie Money.pl.

 

Więcej: LINK