Misja gospodarcza dla branży elektronicznej do Hong Kongu

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na misję gospodarczą dla przedsiębiorstw z branży elektronicznej oraz IT/ICT, która odbędzie się w dniach 13-16 kwietnia. Głównym elementem misji będzie udział w Międzynarodowych Targach Elektroniki – Hong Kong Electronics Fair oraz International ITC Expo w Hongkongu.

Wyjazd został zaplanowany z myślą o przedsiębiorcach z branż: elektronicznej, IT oraz ICT. Podporządkowując program misji promocji polskich firm, ich produktów, usług, a przede wszystkim osiągnięć technologicznych, umożliwiono nawiązanie trwałej współpracy biznesowej z przedsiębiorcami z Hongkongu, pozyskanie nowych kontrahentów, w tym również podwykonawców, uzyskanie dostępu do będącego światowym ośrodkiem rynku produktów opartych na zaawansowanych technologiach oraz, co nie bez znaczenia, zapoznanie się z innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie elektroniki i telekomunikacji.

Uczestnictwo w misji gospodarczej organizowanej przez PARP pozwala na uzyskanie dofinansowania przyznawanego przez Ministerstwo Gospodarki i jest to pomoc deminimis na realizację branżowych projektów promocyjnych. Pomoc ta udzielana jest na zasadzie refundacji. Polega ona refundacji do 50 proc. kosztów kwalifikowalnych, do których należą między innymi przelot, zakwaterowanie, przygotowanie materiałów informacyjnych i reklamowych. Maksymalna kwota pomocy dla jednego przedsiębiorcy biorącego udział w projekcie nie może przekroczyć 8000 zł. Z formy takiego dofinansowania może skorzystać tylko jedna osoba z danego przedsiębiorstwa.

 Dodatkowo, istnieje możliwość dofinansowania hotelu w Hongkongu do kwoty 270 USD dla odwiedzających Hong Kong Electronics Fair po raz pierwszy (dofinansowanie to przyznawane jest przez Hong Kong Trade Development Council).
Więcej: LINK