Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 16/11/2016

Ministerstwo Pracy o rocznym działaniu

Minister Elżbieta Rafalska podkreśliła, że celem resortu było i jest m.inn. tworzenie warunków do kompleksowego wspierania rodziny w budowaniu jej bezpiecznego bytu. Jednym z elementów wsparcia jest rządowy program "Rodzina 500 plus", który ma charakter powszechny. Efektem programu jest spadek o blisko 130 tysięcy osób korzystających z pomocy społecznej.

 W wypowiedzi znalazła się też część poświęcona obszarowi polityki społecznej, takie jak likwidacja patologii na rynku pracy, przez zlikwidowanie tzw. syndromu pierwszej dniówki, wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej czy podniesienie minimalnego wynagrodzenia. - Ten rok dla kierowanego przeze mnie resortu to 8 uchwalonych ustaw, 37 wydanych rozporządzeń Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, 5 rozporządzeń Prezesa Rady Ministrów i Rady Ministrów. Pracujemy nad kolejnymi 11 projektami ustaw oraz 16 rozporządzeniami – zaznaczyła minister.
 Więcej: LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018