Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 01/12/2016

Mazowsze podzielone na dwie jednostki statystyczne

Podział Mazowsza na dwie niezależne jednostki statystyczne NUTS 2 pozwoli na pozyskanie większej ilości środków unijnych dla regiony w alokacji po 2010 roku. Propozycje podziału zaproponowana przez Ministerstwo Rozwoju zaakceptował Europejski Urząd Statystyczny.

- Zależy nam na tym, by Polska w kolejnym rozdaniu budżetu UE otrzymała jak najwięcej pieniędzy. Statystyczne wyodrębnienie Warszawy wraz z okolicznymi powiatami zakwalifikuje pozostałą część województwa do wyższego wsparcia po 2020 r."  – powiedział wiceminister Jerzy Kwieciński.
Nowa wspólna Klasyfikacja Jednostek Terytorialnych do Celów Statystycznych w UE została opublikowana w dzienniku urzędowym UE. Zmiany zaczną obowiązywać od 2018 r. i dotyczą wszystkich państw członkowskich UE. W odniesieniu do podziału funduszy europejskich będą miały zastosowanie od kolejnej perspektywy budżetowej po 2020 r.

- Podział taki jest korzystny z punktu widzenia polityki regionalnej. Łatwiej będzie ją prowadzić. W kolejnej perspektywie finansowej na Mazowszu będą realizowane dwa regionalne programy operacyjne. Zniknie dysonans czy te działania powinny silnie wspierać samą Warszawę, czy koncentrować się na mniej zamożnych obszarach województwa" – dodał wiceminister.
Więcej: LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018