List otwarty do przedsiębiorców

Minister Finansów, Mateusz Szczurek skierował list do przedsiębiorców związany z rozpoczętą letnią akcją paragonową. Akcja edukacyjna pod hasłem: „Nie daj się oszukać, Sprawdź paragon”, prowadzona cyklicznie od kilku lat akcja „Weź Paragon” odwołuje się do takich wartości jak uczciwości współodpowiedzialność za państwo. Jej cel jest prosty – uświadomienie Polakom, jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego.

Tegoroczna kampania, oprócz zachęcania konsumentów do odbierania paragonów od sprzedawców towarów i usług, ma również na celu zwrócenie uwagi na to, że nie każdy wydawany paragon jest fiskalnym potwierdzeniem zrealizowanej operacji. Problem paragonów  niefiskalnych dotyka w szczególności branży gastronomicznej, a oszuści unikający płacenia podatków przyczyniają się do rozwoju szarej strefy.

Nasza akcja skierowana jest przede wszystkim do konsumentów, bo to właśnie konsumenci proszą – lub nie o paragony. Ponieważ unikanie opodatkowania ma negatywny wpływ nie tylko na stan finansów publicznych, ale także na konkurencję w poszczególnych branżach, dlatego chcielibyśmy zachęcić Państwa – Przedsiębiorców do włączenia się w działania wspierające gospodarkę narodową i równą konkurencję na rynku. Zachęcamy do aktywnego włączania się do naszej akcji. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.mf.gov.pl w zakładce Działalność edukacyjna.
Więcej: LINK