Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 09/11/2012

Łatwość zdobywania uprawnień, ale nie kosztem bezpieczeństwa

Związek Rzemiosła Polskiego wysłał do ministerstwa sprawiedliwości opinię o projekcie ułatwienia dostępu do wykonywania zawodów budowlanych i finansowych.

Propozycje ministerstwa dotyczące przyznania technikom budowlanym uprawnień do kierowania robotami budowlanymi spotkały się z poparciem ekspertów ZRP. Związek wnioskował już wcześniej by wprowadzić takie regulacje i jednocześnie przyznać analogiczne uprawnienia budowlane osobom  posiadającym, zgodnie z przepisami o rzemiośle, dyplom mistrza w odpowiednim zawodzie budowlanym.

Nieco inaczej ma się sytuacja z ułatwieniami w zawodach finansowych. Proponowane zmiany mogą doprowadzić do obniżenia bezpieczeństwa obsługi księgowo-podatkowej firm i w konsekwencji przynieść przedsiębiorcom więcej szkody niż pożytku. W realiach ciągle zmieniającego się prawa podatkowego w Polsce, zawód doradcy podatkowego, czy księgowego z certyfikatem  zapewnia podatnikom uzyskanie rzetelnej pomocy w zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego. Działalność zawodów zaufania publicznego nie może podlegać ogólnym zasadom rynku i całkowita ich deregulacja jest zbyt ryzykowna.

Treść stanowiska w załączniku

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018