Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 10/10/2017

Konkurs „Złoto i srebro w rzemiośle” rozstrzygnięty

Podczas drugiego dnia Polskich Targów Złotniczo-Jubilerskich Gold Expo odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie „Złoto i srebro w rzemiośle” organizowanym przez Ogólnopolską Komisję Złotniczo-Jubilerską Związku Rzemiosła Polskiego. Konkurs powstał z myślą o złotnikach i jubilerach, którzy cenią jakość, profesjonalizm i fachowość w sztuce złotniczej. Główną ideą jest promocja umiejętności mistrzów, którzy od wielu lat wykonują ten zawód oraz uczniów rozpoczynających pracę zawodową i szkolących się w zakładach rzemieślniczych.

 

Tematem tegorocznych prac konkursowych w kategorii Junior była „Zmienność”, natomiast w kategorii Seniorzy - „Sztuka Złotnicza”. Pierwsze miejsce w kategorii Senior zdobył Paweł Rojewski pracą „Rozkwit”, drugie miejsce Dariusz Grzenkowski z „Pierścionkiem – Ufo”. Kapituła konkursu nie przyznała trzeciego miejsca, za to wyróżnione zostały dwie prace, Agnieszki Mroczkowskiej „Klejnoty Korony” oraz Tomasza Zienkiewicza „Bransoletka Niebo”. 

 

W kategorii Junior „Zestawem biżuterii” wygrał Krzysztof Lebieżyński, drugie miejsce zajęła Justyna Sochańska pracą „Ona”, trzecie miejsce również z „Zestawem biżuterii” zajęła Anna Łebek. Wyróżniono dwie prace „Zestaw biżuterii” Karoliny Bajury oraz pracę o takim samym tytule Agnieszki Pasek. 

 

Kapituła Medalu Świętego Eligiusza postanowiła przyznać honorowy Medal Świętego Eligiusza wraz z tytułem Złotnika Roku’2017 Markowi Kreft, mistrzowi złotnictwa z Wejherowa. 

 

Prace laureatów:

 
Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018