Konkurs „Złoto i Srebro w Rzemiośle 2013”

Podczas Targów Biżuterii i Zegarków „Złoto Srebro Czas 2013” ogłoszono wyniki Konkursu „Złoto i Srebro w Rzemiośle 2013” oraz nazwisko laureata Medalu św. Eligiusza – wyróżnienia dla Złotnika Roku.

Konkurs, organizowany przez Ogólnopolską Komisję Złotniczo-Jubilerską Związku Rzemiosła Polskiego, powstał z myślą o złotnikach i jubilerach, którzy cenią jakość, profesjonalizm i fachowość w sztuce złotniczej, a jego główną ideą jest  promocja umiejętności osób, które od wielu lat wykonują ten zawód oraz młodych ludzi uczących się złotnictwa lub rozpoczynających pracę zawodową.

Impreza ma szczególne znaczenie, bowiem odbywa się przy udziale Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, co jest wyrazem zainteresowania działalnością zawodową środowiska rzemieślników złotników i jubilerów. Dla uczestników stanowi doskonałą okazję do wyeksponowania swoich umiejętności na najwyższym poziomie.

W tym roku Kapituła przyznała następujące nagrody:
Kategoria Seniorzy temat :  ”Tajemnice zamknięte w kamieniach”
I miejsce  – Jolanta JAJSZCZYK i Maciej WALCZAK praca pt. Księżycowy gnojak
II miejsce – Katarzyna KLIMAS praca pt. Ultra Kolor
II miejsce – Jan KRZYSTECZKO praca pt. Monstrancja „Ten, który Jest”
Kategoria Juniorzy temat:  „Sen o Warszawie”
I miejsce – Mirosław LEMIŃSKI praca pt.  Światełko w tunelu
II miejsce – Szymon WESOŁOWSKI  praca pt. Doda skrzydeł
III miejsce – Alicja FALKOWSKA praca pt. Royal Łazienki Music Festiwal – Nocne wspomnienie
Wyróżnienie – Karol RUTKOWSKI praca pt. Ukryte lęki Warszawy

Ważnym wydarzeniem związanym z jesiennymi Targami jest również ogłoszenie werdyktu Kapituły przyznającej Medal Św. Eligiusza wraz z tytułem Złotnika Roku. W tym roku Medal Św. Eligiusza i tytuł Złotnika Roku 2013 został przekazany w ręce Stanisława Leśko  -  rzemieślnika, uznanego w środowisku fachowca w dziedzinie złotnictwa i jubilerstwa. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetką uhonorowanego rzemieślnika: LINK.

Zdjęcia nagrodzonych prac:LINK