Konkurs w Programie Interreg Południowy Bałtyk

Ruszył trzeci nabór wniosków na projekty międzynarodowe w Programie Interreg Południowy Bałtyk. Konkurs potrwa do 16 grudnia 2016 r. i dotyczy wszystkich obszarów wsparcia programu.

– Fundusze programu 2014-2020 wspierają działania z zakresu wzmacniania innowacyjności przedsiębiorstw na arenie międzynarodowej, ochrony i zrównoważonego wykorzystania dziedzictwa naturalnego czy kulturalnego oraz rozwój zielonych technologii, które zmniejszą poziom zanieczyszczeń na obszarze Morza Bałtyckiego. Dotacje z programu mogą być przeznaczone także na transfer zrównoważonego transportu lub rozwoju rynku pracy oraz współpracy międzyinstytucjonalnej – powiedział wiceszef resortu rozwoju.

 

Program adresowany jest do organów administracji publicznej, instytucji publicznych, izb handlowych, klastrów i organizacji otoczenia biznesu, a także do środowiska akademickiego oraz organizacji infrastruktury badawczo-rozwojowej. Możliwość skorzystania z dotacji mają również stowarzyszenia i organizacje pozarządowe czy operatorzy transportu publicznego.
Więcej: LINK