Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 20/09/2012

Konkurs "Mikroprzedsiębiorca Roku 2012" - rozstrzygnięty

W tym roku  tytuł "Mikroprzedsiębiorcy Roku 2012" trafił do Wydawnictwa artystycznego Kurtiak i Ley z Koszalina. Laureaci  VIII edycji konkursu od ponad 20 lat wydają książki kolekcjonerskie dla bibliofili. Książki są drukowane w limitowanych nakładach, na czerpanych i zdobionych papierach, w niemal wszystkich językach świata. Unikatowe dzieła zamawiane były między innymi przez Kancelarię Prezydenta i Premiera RP, Jana Pawła II i Benedykta XVI, a także głowy państw całego świata. W tym roku o główną nagrodę ubiegało się ponad 200 przedsiębiorców. Wręczenie nagród odbyło się 18 września w Sali Notowań warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Podobnie jak w latach ubiegłych stałym elementem Gali Konkursu było zaprezentowanie wyników badań „Mikroprzedsiębiorca - zdobywać czy przetrwać”, które na zlecenie Fundacji Kronenberga przeprowadziła TNS Polska. Zebrany materiał jest trafną diagnozą potencjału rozwojowego polskich mikrofirm i ich otoczenia konkurencyjnego.

 Po prezentacji analizy rynku rozpoczęto panel dyskusyjny na temat wyboru, przed jakim stają przedsiębiorcy w obliczu spowolnienia gospodarczego - podejmować działania zmierzające do rozbudowy firmy, czy starać się po prostu przetrwać.
 
Prezes Jerzy Bartnik podkreślił, że na rozwój firmy poza zaangażowaniem samego właściciela ważny wpływ ma otoczenie okołobiznesowe. Nadmierna biurokracja, ograniczony dostęp do kredytów oraz blokujące działalność zatory płatnicze już przyczyniły się do upadku wielu przedsiębiorstw.

Na szczęście, jak zaznaczył prezes, rzemieślnicy potrafią pokierować swoim biznesem nawet w trudnych warunkach. Kończąc wypowiedź prezes Bartnik zaapelował o tworzenie otoczenia przyjaznego przedsiębiorcom, takiego, które rzeczywiście będzie wspierać najmniejsze firmy a także zachęcać młodych ludzi do podejmowania własnej działalności gospodarczej.

Organizatorem Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku jest Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy. Do zdobycia były nagrody o łącznej wartości 100 000 zł oraz prestiżowy tytuł. Patronat honorowy nad VIII edycją konkursu objął Wicepremier i Minister Gospodarki Waldemar Pawlak. W gronie patronów znaleźli się także: Związek Rzemiosła Polskiego, Krajowa Izba Gospodarcza, Pracodawcy RP , Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Inicjatywa Firm Rodzinnych oraz Polska Przedsiębiorcza.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej: www.kronenberg.org.pl.
 

 

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018