Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Organizacje

Opublikowano 18/06/2012

Konkurs fryzjerski dla młodych adeptów rzemiosła zakończony

Podczas obchodów Dni Bielawy w siedzibie Zespołu Szkół Cechu Rzemiosł Różnych w odbył się IV Międzycechowy Konkurs Fryzjerstwa dla Juniorów. Konkurs od czterech lat organizowany jest przez Izbę Rzemieślniczą i Małej Przedsiębiorczości w Świdnicy przy współorganizacji Cechów Rzemiosł Różnych z Bielawy, Dzierżoniowa, Świdnicy i Ząbkowic Śląskich.

Do zmagań przystąpiło 16 uczestniczek, które musiały się wykazać umiejętnością wykonania fryzury wieczorowej. Jury, w składzie: Katarzyna Królicka, Arkadiusz Katyński, Barbara Buczek, Anna Łaszczewska, Anna Opiela, Małgorzata Jóźwiak, pod przewodnictwem Ewy Kordeckiej najwyżej oceniły fryzurę wykonaną przez Maję Urbańską, uczennicę II klasy ZSZ CRRiMP w Bielawie, która szkoli się w zakładzie fryzjerskim Barbary Buczek. II Miejsce zajęła Małgorzata Rakowiecka, uczennica klasy II Zespołu Szkół nr 2 w Dzierżoniowie z salonu fryzjerskiego Doroty Koperskiej a III - Ewelina Dudziec, uczennica klasy III ZSZ CRRiMP w Ząbkowicach Śląskich, szkoląca się pod okiem Anny Łaszczewskiej. Na kolejnych miejscach uplasowały się: Patrycja Rudyk, z klasy II Zespołu Szkół nr 1 w Świdnicy, szkoląca się w zakładzie fryzjerskim Jarosława Cały; i ex aequo Karolina Wojciechowska z klasy II Zespołu Szkół nr 1 w Świdnicy, z salonu Katarzyny Królickiej oraz Aleksandra Kos z Zasadniczej Szkoły Zawodowej „Rzemieślnik” w Świdnicy, szkoląca się w salonie Arkadiusza Katyńskiego.

Po raz pierwszy w konkursie przyznano specjalne wyróżnienie – puchar dla najładniejszej fryzury. Puchar Maji Urbańskiej wręczył prezes Jedności Rzemieślniczo – Kupieckiej z  Bielawy Mirosław Przychodniak.
W Międzycechowym konkursie fryzjerskim dla juniorów najwięcej punktów zebrała młodzież z Cechu Rzemiosł Różnych z Dzierżoniowa, II był Cech Rzemiosł Różnych ze Świdnicy, III Cech Rzemiosł Różnych w Bielawie, a IV Cech Rzemiosł Różnych z Ząbkowic Śląskich.
Zdjęcia  z konkursu w załączniku

 

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018