Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 16/09/2016

Kongres Meblarski „POLSKIE MEBLE – KONKURENCYJNA POLSKA”

- Jedną z naszych kluczowych branż jest branża meblarska, której serce bije w Wielkopolsce. W tym obszarze stawiamy na design, internet rzeczy; chodzi o nowoczesne meblarstwo z polskim wzornictwem, dzięki któremu z czwartego czy piątego eksportera mebli na świecie, staniemy się nawet trzecim lub drugim eksporterem" – powiedział wicepremier Morawiecki podczas Kongresu Meblarskiego „POLSKIE MEBLE – KONKURENCYJNA POLSKA”.

Przemysł meblarski posiada nie tylko duży potencjał wzrostu eksportu, ale jest również branżą innowacyjną. W branży meblarskiej przeważają małe i średnie przedsiębiorstwa, które mają największą zdolność absorpcji nowych technologii i technik wytwarzania, a także adaptacji struktur produkcyjnych do zmieniających się warunków zewnętrznych.
 

 - Chcemy zwiększyć potencjał przedsiębiorstw do rozwoju, do prowadzenia działalności innowacyjnej oraz potencjał eksportowy. Koncentracja i specjalizacja to zasada jaka nam przyświeca - podkreślił minister M. Morawiecki.
Minister Morawiecki otrzymał wyróżnienie Ambasadora Meblarstwa.
Więcej: LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018