Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 24/10/2016

Komisja Kodyfikacyjna pracuje

Zespół ds. opracowania projektu ustawy - Kodeks zbiorowego prawa pracy, działającego w ramach Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy, zebrał się po raz drugi. Spotkanie, które odbyło sie w ministerstwie pracy prowadził prof. Jakub Stelina – przewodniczący Zespołu.

Dyskutowano nad problemem systematyki nowego Kodeksu, w szczególności nad kwestiami zasadności włączania do nowej regulacji aktów z zakresu szeroko rozumianego dialogu społecznego. Ustalono, że o systematyce kodeksu przesądzi rozstrzygnięcie o zakresie podmiotowym i przedmiotowym kodeksu.
Zdecydowano, że najbliższe posiedzenia Zespołu zostaną poświęcone modelowi przedstawicielstw pracowniczych w stosunkach zbiorowych. W ramach zespołu wybrano mniejsze podzespoły, które przedstawią koncepcje systemu przedstawicielstw pracowniczych wraz z przypisanymi im kompetencjami.
 
 

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018