Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 22/02/2013

Już niedługo firmy zyskają dostęp do finansowania

Już tylko podpis prezydenta i z nowelizacji ustawy o poręczeniach i gwarancjach udzielanych przez Skarb Państwa będą mogli korzystać przedsiębiorcy z sektora MŚP.

Bank Gospodarstwa Krajowego przygotował oferty gwarancji spłaty kredytu obrotowego udzielanego małym i średnim przedsiębiorstwom w ramach programu pomocowego Portfelowa Linia Gwarancyjna  de minimis.

Dostęp do kredytowania sektora MŚP został bardzo ograniczony przez  związane z dekoniunkturą zaostrzeni polityki kredytowej. Nawet firmy z dobrą historią w banku i zdolnością kredytową mają problemy z otrzymaniem kredytu. Gwarancje z BGK na kredyty w bankach komercyjnych i spółdzielczych znacznie ułatwią życie małym i średnim przedsiębiorcom.

Na początku stycznia sejmowa Komisja Finansów Publicznych przeprowadziła pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o poręczeniach i gwarancjach udzielanych przez Skarb Państwa oraz niektóre osoby prawne, który ma zwiększyć dostęp małych i średnich firm (MŚP) do kapitału. W najbliższych tygodniach, po podpisie prezydenta, ustawa wejdzie w życie.

Więcej: rp.pl
Artur Osiecki
22.02.2013
LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018