Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Organizacje

Opublikowano 17/01/2013

Jubileusz czterdziestolecia Izby Rzemieślniczej Mazowsza, Kurpi i Podlasia w Warszawie.

Na Zamku w Pułtusku 11 stycznia odbyły się obchody Jubileuszu czterdziestolecia Izby Rzemieślniczej Mazowsza, Kurpi i Podlasia w Warszawie.

Obchody jubileuszowe rozpoczęła msza święta w intencji rzemiosła Mazowsza, Kurpi i Podlasia, w czasie której poświęcony został nowy sztandar Izby. Ślubowanie na sztandar złożył Prezes Zarządu Izby Marian Edmund Ząbek.

W dalszej części uroczystości Prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik wręczył Szable Kilińskiego: Dyrektor Biura Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Wyszkowie Annie Lesiak i Członkowi Zarządu Izby oraz Powiatowego Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Płońsku Andrzejowi Kowalskiemu. Szabla Kilińskiego to najwyższe Honorowe Odznaczenie Rzemieślnicze przyznawane osobom zasłużonym dla środowiska rzemieślniczego.

Ponadto z okazji Jubileuszu Platynowym Medalem  im. Jana Kilińskiego za zasługi dla Rzemiosła Polskiego uhonorowanych zostało 11 rzemieślników i pracowników rzemiosła, 14 osób odznaczono Złotym Medalem  im. J.Kilińskiego, 12 rzemieślników i pracowników rzemiosła  otrzymało  Srebrny Medal  im. J.Kilińskiego, natomiast   Honorową Odznaką Rzemiosła za zasługi dla Rzemiosła Polskiego odznaczone zostały  4 osoby. Za zasługi dla rzemiosła Mazowsza, Kurpi i Podlasia  15 działaczom samorządowym, rzemieślnikom i pracownikom rzemiosła wręczono  Honorową Odznakę Izby Rzemieślniczej Mazowsza, Kurpi i Podlasia w Warszawie

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych oraz  rzemieślniczych na czele z Prezesem Związku Rzemiosła Polskiego Jerzym Bartnikiem i Wiceprezesami Janem Klimkiem, Pawłem Saarem, oraz Dyrektorami: Maciejem Prószyńskim i Jolantą Kosakowską, a także  przedstawiciele organizacji zrzeszonych w Izbie Rzemieślniczej Mazowsza Kurpi i Podlasia w Warszawie. W imieniu Przewodniczącego Parlamentu Hanzatyckiego z siedzibą w Hamburgu w obchodach jubileuszu  uczestniczył Max Hogefoster - Prezes Akademii Regionu Morza Bałtyckiego.

Za wybitne zasługi  oraz całokształt działalności na rzecz Województwa Mazowieckiego uczestniczący w uroczystości Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik  wręczył na ręce Prezesa Zarządu Mariana Edmunda Ząbka nadany Izbie  Medal Pamiątkowy „PRO MAZOVIA”.

Zdjęcia w załączniku

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018