III edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw

We wrześniu 16-18), przez trzy dni Katowice będą pełniły rolę gospodarza największego w Europie spotkania firm sektora MŚP. Odbędzie się III edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw zorganizowanego przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach i Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania będzie „Współpraca i kooperacja firm sektora MŚP w wymiarze regionalnym, krajowym i międzynarodowym”.

Dwie poprzednie edycje zgromadziły liczne grono ponad 6000 przedstawicieli świata biznesu, nauki, i polityki zarówno z Polski jak i zagranicy, którzy dyskutowali o szansach i barierach stojących przed mikro, małymi i średnimi przedsiębiorstwami.

W tym roku zaplanowano kilkadziesiąt sesji panelowych oraz szereg warsztatów i spotkań, w których udział wezmą eksperci z kraju i zagranicy.

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, Przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Barroso oraz Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Więcej: LINK