Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 20/09/2012

IAR Biznes: Przedsiębiorcy – zatrudnianie – obawy – apel

Od dłuższego czasu przedsiębiorcy apelują do ministra finansów o uwolnienie większych środków z Funduszu Pracy na przeciwdziałanie bezrobociu. Pula ujęta w projekcie przyszłorocznego budżetu jest zdecydowanie za mała. Na efekty takiego działania nie trzeba będzie długo czekać. Bezrobocie będzie rosło, a pieniądze przeznaczone na walkę z nim będą leżały zamrożone przez ministra.

W rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową Prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik podkreślił, że uwolnienie z Funduszu pół miliarda złotych, to w czasie pogłębiającego się kryzysu zdecydowanie za mało. Fundusz Pracy zasilają pracodawcy i nie ma naszej zgody na to, by minister finansów robił łaskę z cedzeniem pieniędzy na aktywne formy zatrudnienia – powiedział prezes ZRP. Ludzie chcą pracować, chcą się szkolić i zdobywać nowe kwalifikacje. Jednak bez pomocy ze srtrony Państwa nie jest to możliwe.

Zdaniem Jerzego Bartnika bez wprowadzenia nowych rozwiązań ułatwiających prowadzenie firm i zatrudnienie stopa bezrobocia w przyszłym roku przekroczy 13 procent załozone w budżecie projektu.

Więcej:
IAR Biznes
Elżbieta Łukowska
18.09.2012
 

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018