Gazeta Wyborcza: Wybieramy ulubionych rzemieślników ze Starówki

„Najlepsi powalczą o statuetkę toruńskiego Delfina. Dziś rozpoczynamy finałową rundę konkursu.” – czytamy w Gazecie Wyborczej.

„Poszukiwania ulubionego rzemieślnika torunian pracującego w najstarszej dzielnicy naszego miasta czytelnicy „Gazety” wraz z Biurem Toruńskiego Centrum Miasta rozpoczęli w ubiegły poniedziałek. W ciągu tygodnia torunianie przynieśli do naszej redakcji 82 kupony konkursowe i oddali 375 głosów w internetowej sondzie na portalu www. torun.gazeta.pl. Od początku rywalizacji na czoło wysforował się szewc Czesław Przybyszewski z ul. Żeglarskiej 23, który nie oddał prowadzenia do końca pierwszej rundy konkursu. Oprócz niego do finałowej rozgrywki z listy publikowanej na łamach „Gazety” przeszło jeszcze ośmiu rzemieślników zrzeszonych w Cechu Rzemiosł Różnych. Dziesiątym szczęśliwcem został złotnik Sławomir Dembiński z ul. Podmurnej, którego do zabawy zgłosili nasi czytelnicy. Wśród tych, którzy przekazali nam kupony, rozlosowaliśmy 15 atrakcyjnych nagród niespodzianek ufundowanych przez BTCM. Wręczymy je w czwartek o godz. 12 w siedzibie Biura przy Wałach gen. Sikorskiego 8.”

„Teraz spośród dziesięciu ulubionych rzemieślników torunian, wybierzemy tego „naj”. Jego nazwisko poznamy przed świętami Bożego Narodzenia. W nagrodę dostanie statuetkę toruńskiego Delfina (takiego samego jak przy zdroju przy pomniku Kopernika) ufundowaną przez BTCM.”

„Aby wesprzeć jednego z kandydatów nasi czytelnicy mogą oddać głos w internetowej sondzie na portalu toruńskiej „Gazety” www.torun.gazeta.pl lub dostarczyć wypełniony kupon (prosimy o czytelne wpisywanie danych) do naszej redakcji przy ul. Królowej Jadwigi 9. Na głosy torunian czekamy do wtorku 15 grudnia do godz. 12. Wśród tych, którzy przekażą nam kupony znów rozlosujmy 15 nagród niespodzianek ufundowanych przez BTCM.”

Kandydaci:
Zdzisław i Lucyna Antczak, optyka, ul. Królowej Jadwigi 20
Karol i Marek Bartkowscy, piekarstwo i cukiernictwo, ul. Królowej Jadwigi i Różana
Janusz Benowski, modniarstwo, ul. Szewska 10
Sławomir Dembiński, złotnictwo, ul. Podmurna 24a
Jarosław Grochowalski, piekarstwo, ul. Podmurna 99
Maria Jagielska, złotnictwo, ul. Ślusarska 1
Michał i Maciej Lenkiewicz, cukiernictwo, Wielkie Garbary 14
Czesław Przybyszewski, szewstwo, ul. Żeglarska 23
Zygmunt Sumiński, fotograf, ul. Kopernika 31
Jarosław Zyska, cukiernictwo, ul. św. Katarzyny 5

Więcej: Gazeta Wyborcza Toruń

01.12.2009