Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 06/08/2012

Gazeta Wyborcza: Gdzie się podziali prawdziwi fachowcy?

Polskie rzemiosło ma bogate tradycje i olbrzymi potencjał. Brak jednak właściwych regulacji, które gwarantują, że fachowiec będzie posiadał konieczne przygotowanie do zawodu. Zdaniem prezesa Związku Rzemiosła Polskiego Jerzego Bartnika to problemem, który należy rozwiązać. Zapraszamy do lektury wywiadu z prezesem w Gazecie Wyborczej.

Świetni cukiernicy i piekarze, budowlańcy, instalatorzy , elektrycy czy hydraulicy, a także znakomici konserwatorzy zabytków, kowale artystyczni i witrażownicy, to zdaniem Jerzego Bartnika, tylko niektórzy fachowcy, z których profesjonalnych usług i produktów możemy korzystać w naszym kraju.

Prezes Jerzy Bartnik zachęca do uważnego przyglądania się kwalifikacjom, jakie posiadają zatrudniani przez nas fachowcy. Ponieważ państwo nie bierze na siebie odpowiedzialności za solidne wykształcenie naszych rzemieślników i poprzez regulacje prawne nie może gwarantować nam jakości usług, łatwiej trafić na pseudofachowca. Dlatego warto pokusić się o spojrzenie na dyplomy w gabinetach fryzjerskich, czy u zegarmistrza, a jeżeli mamy wątpliwości, co do kwalifikacji usługodawcy - zadzwonić do lokalnego cechu lub izby rzemieślniczej i zapytać. Jeżeli rzemieślnik posiada kwalifikacje, to właśnie tam będzie można je potwierdzić. Takie działanie przyniesie korzyści nie tylko nam – klientom. Pomoże również na eliminowanie z rynku partaczy, przez których czasem cierpi opinia rzemieślników.

6.08.2012
Maria Piątkowska
Więcej:LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018